E-mail: bilgi@delilerveveliler.org.tr    |    Tel: +90 (544) 641 45 45    | +90 (543) 641 45 45    |    +90 (539) 719 19 59

Hakkımızda

"Görüyorsak, duyuyorsak, sorumluyuz"

Deliler Kahvehanesi gönüllülerinin; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan, yolda kalanların yola devam etmesini sağladığı fikirsel bir birliktelik mekânıdır.  Ortak noktası gönüllülük olan toplumsal sorumluluklarının bilincinde olan insanların önce Balat’ta, sonra ağızdan ağıza büyüyerek sosyal medyada buluştuğu, birleştiği; emeklerini, paralarını, zamanlarını, en önemlisi gönüllerini ortaya koyduğu bir gönül birliğidir.

Gördüğümüz ve duyduğumuz her şeyden sorumluyuz.

Günlük hayatın her hangi bir anında, tanık olduğumuz bir yoksunluk varsa, arkamızı dönüp unutmak yerine, çözmek için harekete geçiyoruz. Çok büyük şeyler değil çoğu zaman. Bazen bebek bezi, mama,  m edebilmesi için küçük bir burs. Kimi zaman ise sadece dinlemek ve onaylamak yetiyor. Birilerinin hayatının değişimine tanık olmak istiyoruz.

Bunu sadece onlar için yapmıyoruz, verdikçe aldığımızı yaşayarak görüyoruz. Daha güzel bir dünyayı kurmanın, paylaşmaktan geçtiğini biliyoruz.

Ali Denizci

Hikayemiz

2009 yılında Musa Dede ve Tayyar Usta ile beraber sokaktaki yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmak üzere Derviş Baba Deliler Abdallar ve Meczuplar Kahvehanesini kuran Ali Denizci yola 2016 yılında Deliler Kahvehanesi adı ile devam etmektedir. Binlerce gönüllüyü peşine takan bu gönül birliği giderek büyümüş ve yardımın her alanına uzanmıştır.

gon